E-Yolluk Bildirim Veri Giriş Alanlarına Ait Tanımlamalar

E-Yolluk Bildirim Veri Giriş Alanlarına Ait Tanımlamalar

Yolluk bildirim veri giriş işlemleri geçici göreve ait işlemlerin belli bir süreçte girilmesine göre sıralanmıştır. Bu sıralama; yolluk giriş ekranının aşağıdaki şekilde kodlanması şeklinde yapılmıştır.
A.YOL MASRAFI BİLGİLERİ: Görev yerine gidiş ve dönüşe ait yol ve yevmiye masraflarının girildiği alandır. Bu alan kendi içinde “yol masrafı ekle” butonuna basılması ile tekrar alt veri giriş alanına bölümlenmiştir. Bu alanlar aşağıda verilmiştir.
A1.İkametgah veya Görev yerinden hareket: Bu bölümde yolculuğun ilk hareket yeri bilgileri girilir. Örneğin ikametgahdan terminale veya havaalanına hareket edilmesine ait bilgiler.
A2.Görev Mahalline Hareket: Bu bölümde memuriyet mahallinden başka yere yolculuğa ait bilgiler girilir. Örneğin: Ankara’dan İstanbula hareket edilmesi durumunda Ankara-İstanbul yazılacaktır. Bu bölüme bilgi giriş mutlaka girilmelidir(ulaşıma ücret ödenmeden resmi araçla veya başka şekilde dahi olsa tutar alanına sıfır lira girilecektir). Aksi halde yol gündeliği rapora çıkmayacak ve hatalı oluşacaktır
A3.Görev-İkamet yerine hareket: Bu bölümde görev mahallindeki ikamet veya görev yerine hareket bilgileri girilir.ör: terminal-görev yeri
A4.Yol Gündeliği: Bu bölümde yolculuğa ait gündelik girilir. Günü birlik seyahatlerde ise kanuna göre oransal gündelik seçimi yapılmalıdır ör:1/2, 1/3 gibi.
B.GÜNDELİK VE KONAKLAMA BİLGİLERİ: Bu bölümde görev süresine ait gündelik ve konaklama masraf bilgileri girilir.

C.DİĞER MASRAF BİLGİLERİ: Bu bölümü harcırah kanununca masraf yazılması kabul edilen diğer bilgiler girilebilir.

(Visited 157 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir